Do skoku ze spadochronem wcale nie potrzeba kosztownych szkoleń czy badań lekarskich. Gdy wybierze się skok w tandemie, można przy pomyślnych wiatrach skoczyć nawet jutro! Jak działają skoki tandemowe, ile kosztują i kto może z nich skorzystać? Zapraszamy do sprawdzenia, bo sezon na skakanie jest w pełni!

Sezon na skoki tandemowe 

Na czym polega skok tandemowy?

Skok tandemowy to skok, który odbywa się wspólnie z instruktorem. Wykorzystuje się do niego specjalną uprząż oraz spadochron, który jest w stanie udźwignąć dwóch skoczków. Skoki tego rodzaju są bezpieczne, spadochrony otwierają się automatycznie, lądowanie jest miękkie, dlatego od uczestnika skoku nie wymaga się zasadniczo żadnych dodatkowych umiejętności poza chęciami. Kondycja nie jest potrzebna, skakać mogą seniorzy i juniorzy (za zgodą rodziców). Przeciwwskazania dotyczą właściwie tylko takich przypadków jak łamliwość kości, epilepsja, poważne schorzenia układu oddechowego i krwionośnego, a także uszkodzenia kręgosłupa.

Skok w tandemie krok po kroku

Skoki wykonuje się w ciągu jednego dnia. Na początek trzeba odbyć krótkie przeszkolenie, z którego można dowiedzieć się więcej na temat całej procedury skoku oraz bezpieczeństwa. Następnie uczestnik otrzymuje kombinezon, gogle, kask i może wsiadać do samolotu, który wyniesie go na wysokość 3000-4000 metrów. Potem wystarczy tylko jeden krok w przestworza, aby cieszyć się swobodnym spadaniem aż przez minutę i podziwiać piękne widoki z lotu ptaka podczas szybowania aż do lądowania na trawie.

Gdzie kupić skok tandemowy?

Skoki tandemowe są teraz bardzo popularne i wybiera je coraz więcej osób, zarówno dla siebie, jak i na prezent. Adresy można już teraz znaleźć przez wyszukiwarkę internetową. Wystarczy tylko kilka chwil, aby zapoznać się z ofertą i cenami, a następnie zarezerwować skok przez internet, nie musząc osobiście jechać w tym celu do siedziby firmy organizującej skoki.

Ile trzeba zapłacić?

Skok ze spadochronem w tandemie nie należy do zbyt tanich rozrywek, ale zasadniczo nie skacze się każdego dnia – to ten rodzaj atrakcji, za którą warto zapłacić więcej. Ceny uzależnione są głównie od wysokości skoku oraz od dodatkowych usług, na przykład rejestracji. Najmniej trzeba będzie zapłacić około 500 złotych – tyle kosztuje skok z 3000 metrów dający około 30 sekund swobodnego spadania. Za skok z 4000 metrów trzeba zapłacić około 700 złotych. Na usługi rejestracji dodatkowo należy wydać około 200 złotych.

Warto też poszukać obniżek – często przy rezerwowaniu skoków można zapłacić mniej wtedy, gdy wybiera się na skakanie z większa liczbą osób. Niższe ceny można też otrzymać w promocji, na przykład urodzinowej czy też w określone dni tygodnia.

Na skoki tandemowe zaprasza firma Skydive, która zajmuje się ich organizacją od lat. W jej ofercie znajdują się skoki spadochronowe w przystępnych cenach, także z usługą filmowania i fotografowania. Dodatkowo firma zajmuje się prowadzeniem szkoleń AFF dla osób, które chcą samodzielnie skakać ze spadochronem.

Artykuł sponsorowany