Strzelanie może być fajną zabawą. To ciekawa aktywność fizyczna, która nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również pozwala ćwiczyć refleks i dobre oko. Do ćwiczenia strzelania najlepiej nadaje się broń bez zezwolenia, czyli pistolet y i wiatrówki.

Po pierwsze, nie jest łatwo stać się właścicielem broni ostrej. Do tego potrzebne jest pozwolenie – a jego uzyskanie jest procesem długotrwałym i kosztownym. Może trwać nawet kilka miesięcy i kosztować koło tysiąca złotych, a poświęcony czas i pieniądze wcale nie gwarantują uzyskania dokumentu – trzeba min. zdać odpowiednie testy praktyczne i teoretyczne. Co więcej, nawet jako właściciele broni, nie możemy strzelać z niej wszędzie – byłoby to zbyt niebezpieczne. Do dyspozycji pozostają jedynie specjalne strzelnice.

Dlatego hobbyści powinni szukać przede wszystkim broni bez zezwolenia. Pistolety i wiatrówki mogą być wspaniałą repliką prawdziwej broni, przypominającej konkretne modele nie tylko ze względu na wygląd, ale także ciężar czy sposób ładowania i strzelania. Na rynku znajduje się ogromny wybór broni, łatwo więc znaleźć coś dla siebie.

Gdy strzelamy z wiatrówki, nie potrzebujemy do tego specjalnego miejsca. Świetnie do tego celu nadaje się własna działka, gdzie można przygotować miejsce do strzelania – wystarczy prosty kulochwyt i tarcza. Z czasem przyjdzie czas na dokupienie bardziej ciekawych celów strzeleckich, np. ruchomych. Interesujące gadżety tego typu można znaleźć chociażby w sklepie internetowym Sztucer.pl.

Pistolet czy wiatrówka

Decydując się na broń bez zezwolenia, mamy duży wybór. Przede wszystkim możemy wybrać broń krótką, czyli pistolet, lub długą, czyli wiatrówkę. Zaletą pierwszego rozwiązania jest możliwość oddawania wielu strzałów przy jednorazowym ładowaniu. Co więcej, taka broń jest mała i lekka, mogą z niej strzelać więc wszyscy. Pistolety pozwalają na strzelanie z bliskiej odległości. Wiatrówka natomiast jest ciężka i zazwyczaj pozwala na wykonanie zaledwie jednego strzału przed  koniecznością ponownego załadowania broni. Wiatrówki pozwalają natomiast na oddawanie celnych strzałów nawet z dużych i bardzo dużych odległości. Do poprawy ich celności przyda się celownik optyczny, ale należy pamiętać, że jego obecność dodatkowo zwiększa ciężar i tak już nielekkiej broni.

W sieci i sklepach stacjonarnych można znaleźć duży wybór pistoletów i wiatrówek. W zależności od naszych oczekiwań możemy wybrać model, który przypomina konkretną, prawdziwą broń albo ma najlepsze parametry strzału. Nie ma też nic złego w tym, że kierujemy się ceną – szczególnie na początku, gdy dopiero chcemy sprawdzić czy strzelanie to hobby dla nas.

Artykuł sponsorowany