Obecnie niestety nie ma w Polsce wielu organizacji zajmującej się wyłącznie Survivalem. Fani sztuki przetrwania organizują się najczęściej w niewielkie koleżeńskie grupy i wspólnie organizują wyprawy. Zapewne wynika to z faktu, że wciąż jesteśmy jeszcze dość zamkniętym społeczeństwem. Dla chcącego i dobrze szukającego znajdą się jednak miejsca gdzie odszukamy ludzi również uprawiających sztukę przetrwania. Spróbujmy wymienić i zebrać tutaj najważniejsze organizacje.

W lepszej sytuacji znajdują się ludzie interesujący się survivalem militarnym. Na terenie naszego kraju ostatnio powstało bowiem trochę grup paramilitarnych, zrzeszających fascynatów zabawy w wojsko. Sztandarową grupą zajmującą się survivalem militarnym w Polsce jest jednak „Strzelec”. (Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno Wychowawcza). Organizacja ta powstała, albo raczej została reaktywowana w 1991 roku, kiedy to miała miejsce fuzja kilku grup tak zwanego Ruchu Strzeleckiego, powstałych po przemianach 1989 roku. Stowarzyszenie to jest kontynuacją istniejącej przed wojną organizacji o tej samej nazwie, której Komendantem Głównym był Naczelnik Państwa - Józef Piłsudski. Celem organizacji jest szkolenie wojskowe, ćwiczenia fizyczne i kształtowanie patriotycznej postawy uczestników. Obok szkoleń wojskowych Strzelec organizuje obozy przetrwania na których nauczane są metody survivalu, nauka walki wręcz i działań antyterrorystycznych. Do Strzelca może zapisać się każdy kto ukończył 16 rok życia.

Organizacją z którą ma związek naprawdę duża grupa polskich fanów survivalu jest polskie harcerstwo. W naszym kraju istnieją dwie duże organizacje: Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. W obu z nich wśród starszych uczestników ruchu znajdziemy ludzi dobrze obeznanych z survivalem. W większych miastach liczba drużyn harcerskich jest naprawdę duża, można więc znaleźć taką, która najbardziej odpowiada naszym gustom.

Polskich fanów survivalu warto szukać także przy różnych organizacjach turystycznych i przyrodniczych, w okolicy miejsca swojego zamieszkania.

Wśród ważniejszych firm organizujących płatne szkolenia i obozy survivalowe wymienić można firmę Vancroll, której głównym obszarem działania jest wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Firma powstała w 1990 roku i jest obecnie jedną z lepiej znanych tego typu w Polsce. Założyło ją małżeństwo ratowników górskich Irena i Piotr Van der Coghen.

Inną dużą firmą tego typu jest Gdański Kompas – biuro turystyki aktywnej. Kompas jest organizatorem obozów dla dzieci i szkół przetrwania dla firm na różnych terytoriach na obszarze całego kraju.

Warto też napisać tu o obozach organizowanych przez Krzysztofa J. Kwiatkowskiego, założyciela firmy Szkoła Przetrwania „Krisek” z Łodzi, wychowawcy trudnej młodzieży i eksperta w dziedzinie survivalu.

Znany z kulinarnego programu „Dziki Obiad” biolog Łukasz Łuczaj, co roku w Pietruszej Woli i Rzepniku koło Krosna prowadzi warsztaty kulinarne poświęcone przygotowywaniu potraw z surowców które możemy znaleźć w lesie i na polach.

W okolicach Srebrnej Góry w Kłodzku swoją siedzibę ma Akademia Przygody, wywodząca się z harcerstwa organizacja prowadząca obozy survivalowe dla młodzieży.

Gdańskie kluby praktykujące survival to między innymi: Klub PTTK nr 38 "Survival School-Gdańsk" czy Polski Klub Przygody.

Miłośnicy survivalu z Warszawy mogą udać się do klubu Młodzieżowa Grupa Specjalnościowa przy ulicy Angorskiej.