• nowoczesne stoły z krzesłami
 • nowoczesne middot stoły stoliki krzesła meble kolekcji kolekcja krzesło evora k faro minde navia rolf me vigo stolik l vetro stół fin cm s

  Poniżej przedstawię kilka rad co zrobić gdy nagle znajdziesz się na odludziu.

  1. Usiądź
  Usiądź i się uspokój, musisz opanować zdenerwowanie. Lęk podczas takiej sytuacji może doprowadzić do zwiększenia i tak już trudnej sytuacji.

  2. Przemyśl sytuację
  Jak już się uspokoisz, przeanalizuj swoją sytuację. Sprawdź co masz przy sobie, co może Ci się przydać. Twój umysł jest największym narzędziem do przetrwania jakie posiadasz.

  3. Obserwuj otoczenie
  Jeśli jesteś gdzieś w trudno dostępnym miejscu, znajdź otwartą przestrzeń i oznacz to miejsce czymś co będzie się kontrastowało z otoczeniem. Pamiętaj jednak by nie oddalać się zbyt daleko od np. zepsutego samochodu lub rozbitego samolotu, z powietrza na pewno będą lepiej widoczne niż Twoja sylwetka. Ustaw znaki informujące w którym kierunku się udajesz jeśli nie możesz pozostać na miejscu zdarzenia.

  4. Zaplanuj działania
  W większości przypadków, priorytetem powinno być:
  Schronienie
  Ogień
  Sygnalizacja dla ekipy ratowniczej
  Woda

  Jeżeli po kilku dniach oczekiwania nikt nie przychodzi na ratunek, może to oznaczać że nikt Cię już nie szuka. W takim przypadku musisz samemu próbować dotrzeć do ludzkich osiedli. Pamiętaj aby, zostawić na miejscu zdarzenia informację kiedy i jakim kierunku udałeś się  w drogę.