Krzysztof Kwiatkowski to jedna z lepiej znanych postaci ze świata polskiego Survivalu. Urodził się w 1952 roku w Łodzi, jako syn Sławomira Kwiatkowskiego. Ojciec „Kriska”- żołnierz i spadochroniarz, podczas II wojny światowej brał udział w operacji Market Garden. Walczył z atakującymi Niemcami pod Arnhem, a później wspólnie z niewielką grupą Polaków miał za zadanie osłaniać odwrót wojsk angielskich i polskich.

Według relacji Krzysztofa Kwiatkowskiego, ojciec zawsze był dla niego wzorem opanowania. Od niego nauczył się pierwszych umiejętności związanych z Survivalem. Wspólne leśne wędrówki sprawiły, że młody Krzysztof na poważnie zainteresował się szkołą przetrwania. Aktywnie uczestniczył w ruchu harcerskim, a później studiował pedagogikę opiekuńczą na Uniwersytecie Łódzkim i podyplomowo resocjalizację w Warszawie, by zająć się tym co lubi najbardziej – pracą z trudną młodzieżą.

W 1986 roku Krzysztof Kwiatkowski zaczął organizować w Bieszczadach obozy Survivalowe dla dzieci i młodzieży. Jako pedagog interesuje się survivalem jako metodą wychowania i resocjalizacji. Jest autorem książki „Surwiwal po polsku” w której dzieli się swoimi doświadczeniami szkoły przetrwania i opowieściami z licznych wędrówek a także przemyśleniami na temat filozofii survivalu. Według Kriska Survival nie powinien się bowiem ograniczać jedynie do nauki rozpalania ognia, budowania schronienia w dzikich ostępach. Powinien być również szkołą życia, wychowywania młodzieży. Także rekreacji i nauką szacunku wobec innych ludzi i przyrody.

Obecnie Krzysztof Kwiatkowski sam szkoli instruktorów Survivalu, współtworzy projekty szkoleniowe dla Wojska Polskiego, wykłada również resocjalizację i sposoby wykorzystania w niej survivalu na wyższych uczelniach i doradza Ministerstwu Edukacji Narodowej w sprawie nauczania i opieki nad dziećmi.