Drugi z instruktorów programu „Dwa oblicza Survivalu” to urodzony w 1963 roku David Canterbury. Dave mając zaledwie 17 lat wstąpił na służbę do amerykańskiej armii, gdzie uczył się technik przetrwania, by w końcu zostać instruktorem sił specjalnych i snajperem. Wkrótce szkolił żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej i Korei sztuk walki i samoobrony. Dosłużył się stopnia sierżanta po czym opuścił wojsko.

David imał się później różnych zajęć. Przez jakiś czas pracował na farmie hodującej gady. Później był rybakiem i nurkiem na moczarach i bagnach Florydy.

Chcąc podzielić się z innymi swoją wiedzą na temat sztuki przetrwania, (i zarobić) Dave założył szkołę „Pathfinder” (Tropiciel) gdzie naucza zasad survivalu i przetrwania w trudnych warunkach dzikiej przyrody. W szkole zatrudniony jest obecnie również brat, oraz ojciec jej twórcy. David Canterbury szczyci się, że jest autorem ponad 500 filmów instruktażowych o survivalu umieszczonych w Internecie. Jest współwłaścicielem Self Reliance Illustrated Magazine (Ilustrowany magazyn o poleganiu na własnych siłach) Twórca szkoły Pathfinder przez dwa sezony, wspólnie z innym instruktorem – Codym Lundinem, brał udział w tworzeniu programu Dwa oblicza survivalu, dla amerykańskiego kanału Discovery. W 2012 roku współpraca urwała się. Nowym partnerem Codyego na kanale Disovery jest obecnie Joe Teti. Dave większą uwagę zaczął tymczasem poświęcać swojej szkole.

(Źródło ilustracji: Wikimedia)